افتخاری دیگر .کسب مقام نخست تیمی مسابقات عملیاتی ورزشی آتش نشانان در شهر شاهرود حضور معنوی تیم آتش نشانی کرج برسرمزار شهدای گمنام شاهرود ساعتی پس از کسب مقام نخست

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرج

عملیات نفس گیر ۲۴ ساعته و نجات معجزه آسا شهروند مدفون شده در چاه

. در پی اطلاع رسانی شهروندان به سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی آتش‌نشانی کرج ساعت ۱۳:۳۰ ظهر دوشنبه . با دریافت خبر وقوع این حادثه بلافاصله آتش‌نشانان ایستگاه های . نجات سازمان . با خودروهای  امداد و نجات به محل حادثه در جاده چالوس،شهرستان گچسر اعزام کرد.

خمسه  معاون عملیات آتش نشانی کرج که در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت: در این حادثه شهروندی ۳۵ ساله مذکر ، مشغول حفر چاه بود که بر اثر ریزش بدنه چاه در زیر انبوهی از خاک مدفون شده بود .

وی افزود: آتش‌نشانان در کمتر ین زمان خود را به محل حادثه رساندند و بی‌درنگ عملیات خود را برای بیرون آوردن فرد گرفتار شده آغاز کردند .

خمسه  اضافه کرد: آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات ایمنی و ابزار نجات وارد چاه شدند و پس از بررسی های اولیه مشخص شد کارگر مدفون شده حدوداً در عمق ۵متری چاه بوده و خاک بسیار زیادی بر روی وی فرو ریخته و  این موضوع باعث شد حساسیت کار امدادگران بیشتر شود . بالاخره امدادگران آتش نشانی کرج  بعد از۲۴ ساعت تلاش بی وقفه توانستند فرد مدفون شده را در ساعت ۱:۳۰ بامداد امروز از عمق چاه به طرز معجزه آسائی زنده ،خارج  و تحویل  امدادگران اورژانس  حاضر در محل نمایند.

در این عملیات سخت و پیچیده،به طور بی وقفه آتش نشانان ایستگاه های۱۰۱-۱۰۹-۱۰۷-۱۰۸و۱۱۷با تعویض موقعیت نفرات تازه نفس در جهت  تسریع امداد و نجات کوشیدند تا جان این شهروند نجات یابد.لازم به ذکر است مسولین ایستگاه های ۱۰۱-۱۰۵-۱۱۲بامدریت معاونت عملیات سازمان آتش نشانی در این عملیات سخت در حال هدایت تیم های نجات بودند.

خداقوت به فرشتگان نجات آتش نشان

درباره روابط عمومی
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.