image تلاش ستودنی آتش نشانان کرج در نجات ۱۵ نفر از شهروندان image برگزاری کلاس های آموزش آتش نشان داوطلب

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی کرج

تلاش شبانه روزی آتش نشانان کرج در مهار حریق های علفزار

PHOTO-2020-06-21-15-26-54

محمد یساول رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج گفت:

شهروندان با رعایت نکات ایمنی از بروز آتش سوزی در علفزارها پیشگیری کنند.

یساولی با بیان اینکه تعداد آتش سوزی ها به ویژه در علفزارها،زمین های بایر و فضای سبز بر اثر گرم شدن هوا افزایش یافت است گفت:فقط در خردادماه ۱۳۹۹؛ حدودا تعداد :۱۰۸۲مورد حریق علفزار به سامانه۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج اعلام شد که با تلاش شبانه روزی آتش نشانان کرج در قالب ۲۹۹۰نفر(ساعت) در زمان ۹۷۹ ساعت اقدام به اطفاء و مهار آتش سوزی ها علفزار نمودنند.

این مقام مسئول با اشاره به این که این حجم از مهار حریق علفزارها در مدت سال های گذشته بی سابقه بوده است، اذعان کرد:این نوع از عملیات ها در کنار استهلاک شدید خودروهای اطفاء حریق،تجهیزات و ادوات آتش نشانی موجب خستگی شدید آتش نشان ها با توجه به طولانی بودن زمان عملیات ها می شود.

یساولی با بیان اینکه منابع طبیعی و محیط زیست برای همه ماست و باید در حفاظت از آن به ویژه در مقابل آتش‌سوزی مراقبت کنیم، گفت: اگر افراد می‌خواهند جایی برای گردش و تفریح بروند و آتش روشن کنند، حتما” از فضاهایی که در پارک‌ها تعبیه شده است، استفاده کنند و یا در زمین خاکی و دور از علف‌ها و درختچه‌ها آتش روشن کنند.


وی یادآور شد: پس از اتمام کار خود با آتش، حتماً آن را با آب خاموش کنند و سپس خاک را زیر و رو کرده و مطئن شوند که آتش زیر آن نیز خاموش شده است؛ همچنین مراقب آتش‌بازی بچه‌ها نیز باشند.

درباره روابط عمومی
نوشته های مرتبط
  • همه موارد
  • نویسنده
  • دسته بندی

نظرتان را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود.